Řešení zázemí (WC)
Elektřina je přivedena chráněným kabelem (1) z rozvodné desky lampy uličního osvětlení. Slouží pro napájení projektoru (dvou 3D promítaček), osvětlení a ovládaní WC (spolu s čidly a topným tělesem).
V zázemí se nachází:
- Rezervoár na vodu užitkovou (objem 350 l)
- Odpadní nádrž (objem 400 l)
- WC s uzavřeným cyklem (podtlakové) - jako v nových vlacích.
- Umyvadlo

Odpadní nádrž o objemu 400 litrů, která je konstruována na 3 dny provozu, je umístěna pod sedadla 2. řady. Díky izolaci a 250 W topnému tělesu je nádrž nerezové oceli schopna provozu do -30°C. Temperování nádrže je spínáno automaticky při poklesu teploty pod 5°C pomocí termostatu v nádrži.
Vyprazdňování odpadní nádrže je prováděno pomocí odsávacího zařízení, které je k nádrži připojeno pomocí hadice s upínací hlavou k otvoru s krytkou ve spodní části objektu (3), v dosahu z komunikace. Nádrž lze i nouzově vypustit samospádem po uvolnění zátky.
Pro přívod užitkové vody do rezervoáru slouží otvor s krytkou (2) v horní části Symbiontu, nádrž je umístěna nad umyvadlem a u stropu.
Srovnání varianty s a bez WC
- Je otázka, zda 10minutová projekce dokumentárního filmu (navíc bez přísunu tekutin) zázemí potřebuje
- Bojím se, aby se z mé kolonie Symbiontů nestala spíše kolonie veřejných záchodků - to by se jistojistě stalo (což je ale samo osobě celkem nosné téma, možná by se ho šlo chytit...)
- Vyprazdňování odpadní nádrže chemického či v tomto případě podtlakového WC jednou za cca 3 dny a stejně často pak doplňování rezevoáru užitkové vody vozem technických služeb mi přijde jako extrémně nákladné a překombinované, jiné řešení ale není (mosty v sobě nemají odpadní kanalizaci a pouštět obsah WC do Vltavy je nevhodné)
Z těchto důvodů se domnívám, že zahrnutí WC do dispozice je třeba ještě zvážit, možná by přineslo spíše problémy než užitek.
Nepropustné pytle, lidé vykonají potřebu a pak si to odnesou ;) . Ne, WC mi také přijde jako zbytečná komplikace.
OdpovědětVymazat